koncert 2018 plakat Beata

Miłośników klimatów Krainy Łagodności zapraszamy na koncert "Sandomierz pomiędzy górami", w którym wystąpią zespoły Seta i Mikroklimat. Koncert odbędzie się 10 listopada 2018 r. o godz. 18:00 w urokliwych wnętrzach Zbrojowni w Kamienicy Oleśnickich, Sandomierz ul. Rynek 10

Zespół SETA powstał we Wrocławiu w 1976 roku. Jesienią tego samego roku zadebiutował na scenie Środowiskowego Przeglądu Piosenki Turystycznej we wrocławskim "Pałacyku".  Debiut był bardzo udany, a zespół wygrał przegląd. Od tamtego czasu piosenki Sety zaczęły wędrówkę po turystycznych szlakach. Zespół ma w swoim dorobku wiele przebojów, które na stałe zagościły w śpiewnikach i przy ogniskach. Najbardziej znane piosenki Sety to: "Beskid", "Przerwa w podróży", "Ballada o św. Mikołaju", "Październik", "Wody tatrzańskie", "Modlitwa wędrownego grajka", "Tęsknica". Duża część repertuaru to piosenki Andrzeja Wierzbickiego, który przez kilka lat był członkiem Sety. W tym czasie jego piosenki zyskały popularność i charakterystyczne aranżacje. Autorami setowych piosenek są również Andrzej Mróz i Stanisław Gola, którzy założyli zespół. Kilka piosenek zjawiło się w Secie z kimś, kto zagościł w zespole na pewien czas, a odchodząc pozostawiał piosenki w dobrych rękach. Do tych należą "Pamiątka ze spływu" i „Jesienna dziewczyna". „Zgubione marzenia" Wojciecha Jarocińskiego i „Niezapominajka"  Krzysztofa Szczuckiego to piosenki, z którymi Seta zaprzyjaźniła się przez lata, a autorzy nie mają nic przeciwko tej przyjaźni. Obecny skład zespołu: Beata Jelonek, Stanisław Gola, Wojciech Krasecki, Krzysztof Mizgalski, Andrzej Mróz, Kazimierz Nowiński i Stanisław Rogowski. Zespół w 2006 roku wydał płytę pt. "SETA", na której znalazły się 24 piosenki.

Zespół MIKROKLIMAT powstał w 1993 roku, jednak początek artystycznej działalność członków zespołu przypada na rok 1974.  Wówczas zadebiutowali oni w Szklarskiej Porębie na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej, zdobywając laury tego festiwalu. Z tamtych lat pochodzą takie piosenki zespołu, jak: "Blues niepotrzebnych powrotów", "Niedogotowana manna", "Mokro", "Błękitny czas", "Za potarganym zbożem". Na kilku płytach, które nagrał Mikroklimat znaleźć można wiele znanych utworów, które często pojawiają się w turystycznych śpiewnikach, a na koncertach te popularne piosenki podchwytuje rozśpiewana publiczność. Obecny trzon zespołu tworzą: Barbara Sobolewska – Szczycińska (wokal) i Stanisław Szczyciński (pianino i wokal). Artyści sami o sobie mówią: "Jako zespół gramy piosenki balladowe, piosenki w których można znaleźć elementy jazzu, bluesa, muzyki folkowej. Nasza specjalność to piosenka pozytywna." I taki też będzie wieczór z Setą i Mikroklimatem.

Zapraszamy też na śpiewanki do Domu Turysty w piątkowy wieczór i w sobotę po koncercie. (Sandomierz, ul. Zawichojska 22)
Piątkowe śpiewanki rozpoczną się koncertem zespołu Niebieski Klucz z Warszawy - Zalesia. Zespół ma w swoim repertuarze piosenki autorskie. W skład zespołu wchodzą: Agata Gasińska ( skrzypce, śpiew), Krzysztof Gucman (gitara, śpiew), Piotr Nowak (gitara basowa) i Wojciech Waśkiewicz (gitara, harmonijka ustna, śpiew). Zespół wydał w 2016 r. płytę "Ballada".
Na śpiewanki zapraszamy z gitarami i śpiewnikami - piosenek wystarczy nam do rana.