Jedyna w Polsce interaktywna wystawa odkrywająca tajemniczy, fascynujący i uzdrawiający świat roślin i ziół.

Rynek 4, Sandomierz
Zapraszamy w niezwykłą podróż do źródeł medycyny i botaniki, której doświadczysz wszystkimi zmysłami!
Usłyszysz tu niezwykłą historię najsłynniejszego polskiego badacza roślin – Marcina z Urzędowa i zobaczysz dzieło jego życia, spisane na kartach jednej z najstarszych polskich ksiąg.
Poznasz tajemnicze właściwości ziół, grzybów, eliksirów i mikstur.
Przekonasz się, co nas leczy, a co szkodzi i jak można temu zaradzić.Przeniesiesz się w czasie, by podążyć za najsłynniejszymi trucicielami w dziejach. Złapiesz krople optymizmu z ziołowych nalewek, zrelaksujesz się podczas grzybobrania i miło spędzisz czas na nauce i zabawieM1

M2

WYSTAWA - Hełmy, czapki i mundury w dziejach armii świata 

wystawa czynna maj- wrzesień 2022 od 10.00 do 18.00 Bulwar im.Marszałka Piłsudskiego /nad Wisłą/

Zapraszamy Państwa do zwiedzenie niezwykłej wystawy. Prezentuje ona jedną z największych w Polsce kolekcji hełmów i czapek wojskowych. Kolekcja ta zrodziła się z pasji do przedmiotów na pozór prozaicznych, jednak będących nośnikiem historii, myśli technicznej i działań człowieka na przestrzeni kilkuset lat. Ekspozycja ukazuje różnorodność oraz przybliża historię wojskowych nakryć głowy poprzez zaprezentowanie w jaki sposób zmieniał się ich wygląd i funkcja, wraz ze zmianami zachodzącymi w sztuce wojennej. Wystawa przybliży Państwu rozwój nakryć głowy oraz umundurowania na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem Europy jako nadającej ton modzie wojskowej.

 chełm5  chełm4

Stragan007Spędź przyjemnie czas u kupca Siemki i jego wesołej żony Sławki
Zaznasz u nich gościny i różnych uciech. Będzie gitara i śpiew
Sprawdzisz swoją zręczność i siły w różnych konkurencjach i zabawach średniowiecznych

ŚWIETNA ZABAWA INTEGRACYJNA - OFERTA NA ZAMÓWIENIE

Sandomierz krolewska opowiesc 
 "Sandomierz Królewska Opowieść" to animowany film historyczny przedstawiający bogatą historię Sandomierza.
 
Film prezentuje dzieje miasta od powstania pierwszej osady aż do czasów współczesnych.
Zaawansowana animacja wzbogacona narracją oraz efektami dźwiękowymi przenosi widza w odległe czasy tworząc niepowtarzalny klimat. W filmie mamy okazję zobaczyć liczne walki, poznać historyczne i legendarne postacie, rekonstrukcję miasta z różnych okresów historycznych, w tym nieistniejące bramy miasta wraz z murem obronnym oraz zamkiem królewskim. Produkcja przedstawia liczne legendy związane z Sandomierzem.
 Wyświetlany jest na wielkim ekranie sali Kina Starówka ul.Rynek 25  w sercu Starego Miasta.
DLA WIDZÓW W KAŻDYM PRZEDZIALE WIEKOWYM
CZAS TRWANIA 20 MINUT
Rezerwacje dla grup - PTTK Sandomierz tel. 15 8322305, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SLAJDD 1

https://www.facebook.com/swiatojcamateusza/

Usługi Turystyczne "Ula"

Oferujemy usługi z zakresu zwiedzania miasta Sandomierza - żółtymi meleksami. Zwiedzanie nimi to wielka przyjemność dla osób starszych, niepełnosprawnych, rodzin z małymi dziećmi i chętnych do tzw. "szybkiego zwiedzania".
Jestem "pomysłodawczynią" zwiedzania miasta tymi elektrycznymi pojazdami, "rodowitą sandomierzanką" i "licencjonowanym przewodnikiem turystycznym".

Pragniesz zwiedzić malowniczy Sandomierz?
Zobaczyć przepiękne widoki i wiele zabytków kultury?
Zapraszamy do zwiedzania żółtymi meleksami!

Kapitan Tadeusz Prokop zaprasza !
 
Rejsy spacerowe
 
Podczas rejsu odsłania się panorama Sandomierza - miasta położonego na wysokiej skarpie Widok ten zachwyca i jest tematem dzieł malarzy i poetów.
Urzekają strzeliste wieże kościołów, majestatyczna bryła Collegium Gostomianum.
 
Zachód słońca na wyspie.
 
Dwugodzinny rejs w górą rzeki z postojem w znakomitym miejscu widokowym, gdzie można zapalić ognisko lub urządzić grilla.
Niezapomniane wrażenie pozostawi kontakt z przyrodą i sprawi że zachód ten będzie się wspominać długo po wyjeździe z Sandomierza.
 
Imprezy okolicznościowe.
 
Zapraszam na pokład wszystkich, którzy chcą uczcić jakąś szczególną okazję. Częstymi gośćmi są na moim statku Nowożeńcy - mówią, że to przynosi szczęście.
Spotkania towarzyskie, imieniny, imprezy integracyjne mają na wodzie szczególny urok, a każde danie wyśmienicie smakuje.

W kamienicy Bartolona znajdującej się na zachodnim brzegu Rynku (wejście od ul. Bartolona) znajduje się Zbrojownia Rycerska Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Dla chętnych istnieje możliwość przymierzenia zbroi rycerskich oraz dawnych strojów. Oczywiście istnieje możliwość wykonania dla siebie pamiątkowej fotografii z mieczem lub kuszą w ręku. Wspaniała pamiątka z odwiedzin Sandomierza.

Kontakt:p. Aneta tel. 539 364 074