Jedyna w Polsce interaktywna wystawa odkrywająca tajemniczy, fascynujący i uzdrawiający świat roślin i ziół.

Rynek 4, Sandomierz
Zapraszamy w niezwykłą podróż do źródeł medycyny i botaniki, której doświadczysz wszystkimi zmysłami!
Usłyszysz tu niezwykłą historię najsłynniejszego polskiego badacza roślin – Marcina z Urzędowa i zobaczysz dzieło jego życia, spisane na kartach jednej z najstarszych polskich ksiąg.
Poznasz tajemnicze właściwości ziół, grzybów, eliksirów i mikstur.
Przekonasz się, co nas leczy, a co szkodzi i jak można temu zaradzić.Przeniesiesz się w czasie, by podążyć za najsłynniejszymi trucicielami w dziejach. Złapiesz krople optymizmu z ziołowych nalewek, zrelaksujesz się podczas grzybobrania i miło spędzisz czas na nauce i zabawieM1

M2

Stragan007Spędź przyjemnie czas u kupca Siemki i jego wesołej żony Sławki
Zaznasz u nich gościny i różnych uciech. Będzie gitara i śpiew
Sprawdzisz swoją zręczność i siły w różnych konkurencjach i zabawach średniowiecznych

ŚWIETNA ZABAWA INTEGRACYJNA - OFERTA NA ZAMÓWIENIE

SLAJDD 1

https://www.facebook.com/swiatojcamateusza/

Usługi Turystyczne "Ula"

Oferujemy usługi z zakresu zwiedzania miasta Sandomierza - żółtymi meleksami. Zwiedzanie nimi to wielka przyjemność dla osób starszych, niepełnosprawnych, rodzin z małymi dziećmi i chętnych do tzw. "szybkiego zwiedzania".
Jestem "pomysłodawczynią" zwiedzania miasta tymi elektrycznymi pojazdami, "rodowitą sandomierzanką" i "licencjonowanym przewodnikiem turystycznym".

Pragniesz zwiedzić malowniczy Sandomierz?
Zobaczyć przepiękne widoki i wiele zabytków kultury?
Zapraszamy do zwiedzania żółtymi meleksami!

Kapitan Tadeusz Prokop zaprasza !
 
Rejsy spacerowe
 
Podczas rejsu odsłania się panorama Sandomierza - miasta położonego na wysokiej skarpie Widok ten zachwyca i jest tematem dzieł malarzy i poetów.
Urzekają strzeliste wieże kościołów, majestatyczna bryła Collegium Gostomianum.
 
Zachód słońca na wyspie.
 
Dwugodzinny rejs w górą rzeki z postojem w znakomitym miejscu widokowym, gdzie można zapalić ognisko lub urządzić grilla.
Niezapomniane wrażenie pozostawi kontakt z przyrodą i sprawi że zachód ten będzie się wspominać długo po wyjeździe z Sandomierza.
 
Imprezy okolicznościowe.
 
Zapraszam na pokład wszystkich, którzy chcą uczcić jakąś szczególną okazję. Częstymi gośćmi są na moim statku Nowożeńcy - mówią, że to przynosi szczęście.
Spotkania towarzyskie, imieniny, imprezy integracyjne mają na wodzie szczególny urok, a każde danie wyśmienicie smakuje.

W kamienicy Bartolona znajdującej się na zachodnim brzegu Rynku (wejście od ul. Bartolona) znajduje się Zbrojownia Rycerska Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Dla chętnych istnieje możliwość przymierzenia zbroi rycerskich oraz dawnych strojów. Oczywiście istnieje możliwość wykonania dla siebie pamiątkowej fotografii z mieczem lub kuszą w ręku. Wspaniała pamiątka z odwiedzin Sandomierza.

Kontakt:p. Aneta tel. 539 364 074